Pasirinkti:
Iš arčiau
2008-02-29 10:59:00  : :  Arvydas Mickus

ARVYDAS MICKUS

Gimimo data: 1972 spalio 25d.
Gimimo vieta: Jurbarkas
Dabartinė gyvenimo vieta: Jurbarkas
Sporto klubas: “Progresas“
Svarbiausi laimėjimai:
2007 m. 4 vieta Europos čempionate (100 kg)
2007 m. Lietuvos absoliutus čempionas
2007 m. Tarptautinio turnyro „Mis ir Misteris Baltija“ nugalėtojas
2006 m. 2 vieta tarptautiniame turnyre „Kubok Padolja“ (Ukraina)
2006 m. 6 vieta „Euro Elite Champions Tour“ turnyre (Ukraina)
2005 m. 3 vieta tarptautiniame turnyro „Scitec“ taurė (Vengrija)
2005 m. 2 vieta dienraščio Respublika taurės varžybose
2005 m. 4 vieta tarptautiniame turnyre „Grand Prix PEPA“ (Čekija, per 90 kg)
2005 m. 2 vieta Lietuvos taurėje (per 85 kg)
2004 m. 8 vieta pasaulio čempionate (per 90 kg)
2004 m. 3 vieta Lietuvos taurėje (per 85 kg)
2002 m. 2 vieta Lietuvos čempionate (per 90 kg)
2000 m. 2 vieta Lietuvos čempionate (per 90 kg)
2000 m. R. Kalinausko atminimo prizo „Už didžiausią pažangą laureatas“
1999 m. 3 vieta Lietuvos čempionate (per 90 kg)
 
Antropometriniai duomenys:
Ūgis:
174 cm
Svoris tarp varžybų: 116 kg
Svoris prieš varžybas: 106-110 kg
Krūtinė: 138 cm
Liemuo: 97 cm
Bicepsas: 54 cm
Šlaunis: 78 cm
 
Deividas Grinskis: Kada pradėjai sportuoti?
Arvydas Mickus: Baigęs vidurinę mokyklą, įstojau į plataus profilio mokyklą, ir antrame kurse pradėjau lankytis treniruoklių salėje. Tiesa pasakius, jokių ten treniruoklių nebuvo: štangutės, hanteliukai, suolelis spaudimui, lygiagretės, skersinis.
 
D.G.: Kaip sugalvojai dalyvauti kultūrizmo varžybose?
A.M.: Gryžęs iš armijos, treniravausi toliau. Rūsyje buvau įsirengęs tokią salytę. Važinėdavau į Kauną pas tokį trenerį pirkti kultūrizmo žurnalų, tai užėjo tokia kalba apie varžybas ir pasiūlė sudalyvauti.

D.G.: Kokios treniruočių metodikos pagrindais rėmėsi pirmosios tavo treniruotės?
A.M.:
Aš niekada neturėjau jokio trenerio, kuris man būtų paruošęs išsamų treniruočių planą. Žinias apie kultūrizmą gaudavau skaitydamas žurnalus „Muscle & Fitness” ir „Flex“, konsultavausi su prityrusiais treneriais - A.Novikovu ir V.Dubicku. Dabar reikiamą medžiagą apie treniruotes ir mitybą susirandu pats. Informacijos niekada nebus perdaug, tai nuolat vis pildau savo žinių bagažą.Tobulumui ribų nėra.
 

D.G.: Anksčiau buvo informacijos stygius, o dabar informacijos amžius. Kaip nepasiklysti šiuolaikinės informacijos labirintuose?
A.M.:
Vadovaujuosi „atmetimo“ principu. Ką nors naujo išbandau savo ar kitų treniruočių programose, jei tai atneša rezultatų, palieku, jei ne – atmetu. Dabar daug informacijos randu internete, bet vėl gi, reikia gerai atsirinkti. Kiekvienas straipsnis turi savo „arkliuką“, pavyzdžiui, daug prirašyta, siekiant, kad žmogus nusipirktų vieną ar kitą papildą.

D.G.: Ar skaičiuoji kalorijas?
A.M.:
Tarpvaržybiniame treniruočių etape kalorijų neskaičiuoju. Labiau žiūriu į porcijos dydį. Maistą sveriu: tarkim, 300 gramų vištienos krūtinėlės,100 gramų ryžių, vienas kitas pomidoras sudaro įprastus mano pietus.

D.G: Ar skaičiuoji, kiek gramų baltymų suvalgai į dieną?
A.M.:
Su įprastu maistu gaunamų baltymų neskaičiuoju. Atsižvelgiu tik į iš maisto papildų gaunamą baltymų kiekį, t.y. pasižiūriu, kiek gramų baltymų yra gaineryje ar baltyminiame produkte.

D.G.: Kokie pasikeitimai mityboje vyksta artėjant varžyboms?
A.M.:
Artėjant varžyboms aš susveriu visus produktus, kuriuos suvalgau per dieną ir pradedu analizuoti, kurie man bus reikalingi, o kurie – ne. Vėl gi vadovaujuosi „atmetimo“ principu, pirmiausiai iš raciono išmetu labiausiai nereikalingus produktus. Taip pat pradedu kitaip gaminti maistą: jei anksčiau valgydavau keptą vištienos krūtinėlę, tai dabar verdu ar troškinu. Manau, kad geriausia maistą gaminti verdant „garuose“. Maitinimosi skaičius lieka toks pat, tačiau pradedu „žaisti“ su riebalų-angliavandenių santykiu dienos maisto racione.

D.G.: Prieš kiek laiko pradedi ruoštis varžyboms?
A.M.:
Nėra taip, kad atskaičiavęs tam tikrą savaičių ar dienų skaičių iki varžybų datos, daryčiau staigius pokyčius mityboje ar treniruotėse. Viskas vyksta palaipsniui. Galima sakyti, įvedu tokį „pereinamąjį“ laikotarpį. Manau, kad neverta be reikalo sukrėsti organizmo. Taip nebus psichologinio šoko.
 
D.G.: Gal gali plačiau papasakoti apie tą „pereinamąjį“ laikotarpį“?
A.M.:
Esu nusipirkęs kreatino, gliutamino, proteino, aminorūgščių. Tai dabar nieko nenaudojęs nepulsiu iš karto visko gerti. Gausis taip, kad organizmas atmes daugiau nei pusę visų produktų ir aš negausiu tiek naudos, kiek galėčiau gauti. Kas savaitę, ar kas keturias dienas įvedu naują papildą, iš maitinimosi raciono pamažu išimu majonezą, ketčupą, kiaušinių trynius.Treniruotėse pradedu keisti pratimų eiliškumą ir didinti priėjimų bei pakartojimų skaičių. Po 3-4 savaičių rytais pradedu bėgioti: iš pradžių po 10-15 minučių ir ilginu iki 30 minučių. Jei pradžioje rytinio bėgiojimo treniruotės būna dvi, tai palaipsniu pridėdu dar vieną rytinio bėgiojimo treniruotę.

D.G.: Kokius papildus vartoji masės auginimo periodu?
A.M.:
Kaip taisyklė, geriu baltyminį kokteilį, taip pat naudoju gainerį, kreatiną - tai tokie, galima sakyti, vieni iš būtiniausių maisto papildų, kuriuos naudoju visada. Treniruotės metu geriu angliavandeninį – energetinį gėrimą.

D.G.: Nieko neužsiminei apie vitaminus. Kodėl?
A.M.:
Manau, tai savaime suprantamas dalykas. Vitaminus faktiškai vartoju kasdien. Renkuosi atskiromis vitaminų grupėmis: Universal „Vitamin B complex“, Universal „Vitamin E formula“, Universal „Vitamin C formula“. Mano manymu, vienoje taletėje ar kapsulėje negali būti sportininkui reikiamas vitaminų kiekis, arba ta tabletė būtų kumščio dydžio. Pavyzdžiui, Universal „Animal Pak“-e yra visai realus vitaminų ir mineralų kiekis, reikalingas rimtam sportininkui. Manau, kad net ir tuo atveju, jei didesnių dozių neįsisavina, geriau apsidrausti, nei kad rizikuoti, jog tam tikro vitamino gali trūkti. Siekiant rezultato labiau bijau kažko nesuvartoti, nei kad išgerti didesnį kiekį. Mineralų gaunu prieš miegą išgerdamas 3 kapsules Olimp „ZMA“ komplekso.

D.G: O kaip dėl aminorūgščių?
A.M.:
Sakyčiau, į kiekvieno aukšto lygio sportininko mitybos racioną įeina aminorūgštys. Pats gamintojų rekomendacijomis nesinaudoju ir vartoju šiek tiek daugiau nei parašyta ant etiketės. Vėl gi, vadovaujuosi tuo principu, kad geriau jau, tegu man to papildo būna daugiau, nei, kad trūks. Ryte išgeriu 5 tabletes Vitalmax „Amino 4600“, prieš pat treniruotę 4 kapsules Universal „BCAA 2000“ ir 5 tabletes Vitalmax „Amino 4600“, o po treniruotės -  5 tabletes Vitalmax „Amino 4600“, 4 kapusles Universal „BCAA 2000“ ir 5 gramus Universal „Glutamine“.

D.G.: Ką manai apie kreatino užkrovą?
A.M.:
Girdėjau daugelį nuomonių, kad kreatino užkrova nėra reikalinga. Asmeniškai man ta užkrova yra pasitvirtinusi, todėl nieko neeksperimentuoju. Užkrovimo fazė trunka savaitę. Tada per tris kartus išgeriu 15 gramų kreatino, antrąją savaitę per du kartus išgeriu 10 gramų kreatino, trečiąją savaitę – 5 gramus kreatino. Darau septynių dienų pertrauką ir ciklą kartoju.
 

D.G.: Kokius papildus vartoji ruošdamasis varžyboms?
A.M.:
Atsisakau angliavandeninio - energetinio gėrimo per treniruotę. Gainerį pakeičiu baltyminiu produktu, atkreipdamas dėmesį, kad jame būtų kuo mažiau angliavandenių. Aminorūgštis ir vitaminus palieku ir įvedu riebalų degintojus. Taip pat prieš miegą įvedu vieną papildomą 5 gramų Universal „Glutamine“ porciją bei 2 gramus HMB.

D.G.: Kiek baltymo vartoji vienoje porcijoje?
A.M.:
Iš tikrųjų, nesivadovauju tuom, ką rekomenduoja vartoti gamintojas. Žiūriu, kiek baltymo yra šimte gramų produkto, atmatuoju tiek miltelių, kad gaučiau 35 gramus baltymo vienoje porcijoje.

D.G.: Ar specialiai keliesi naktį išgerti baltyminio kokteilio?
A.M.:
Žadintuvo nenusistatau (juokiasi). Paprasčiausiai viskas išeina savaime: naktį keliuosi atlikti „reikalo“, o iš vakaro būnu pasiruošęs baltymų porciją tai grįždamas pakeliui į lovą ir išgeriu.

D.G.: Kokius riebalų degintojus vartoji?
A.M.:
Rytais, prieš bėgimą išgeriu 40 ml Nutrend „L-Carnitin“ ir 2 tabletes Universal „Fat Burners“. Kadangi per dieną ir taip daug tų kapsulių ir tablečių suvartoju, tai kad mažiau apkrauti organizmą, renkuosi skystą Nutrend „L-Carnitin“. Labai neblogi skoniai ir manau, kad skystame pavidale geriau pasisavina. Prieš valgius vartoju po vieną kapsulę Ultimate Nutrition „Ultra Ripped“, o prieš treniruotę 2 tabletes Universal „Fat Burners“.

D.G.: Kas svarbiau, mityba ar treniruotės sportiniam rezultatui pasiekti?
A.M.:
Daug kartų esu ruošęsis varžyboms, todėl galiu pasakyti, kad turi būti tinkamas mitybos rėžimas, kad galetum gerai treniruotis. Vien dieta, ar vien treniruotėmis to nepasieksi. Manyčiau, kad ruošiantis varžyboms didesnį dėmesį reikėtų skirti mitybai. Mano formulė būtų 70% dieta ir 30% treniruotės.

 ATGAL Į VIRŠŲ